wtorek, 20 listopada 2012

OVERSIZED COATS Płaszcz po starszej siostrze... albo bracie

I think this is one of the least adaptable trend for body types. Not to look like a walking duvet and keep Your feminine goddess in wearing this,
Myślę, że to jest jeden z trendów, który najmniej można dostosować do typu sylwetki. Aby nie wyglądać jak chodząca kołdra i utrzymać kobiecą boginię w sobie ubierając to,

which is the latest Maison Martin Margiela collection for H&M, You  need to do Your best... mainly at a gym.
co pochodzi z ostatniej kolekcji Maison Martin Margiela dla H&M, trzeba się bardzo nastarać... głównie na siłowni;/

The aim of oversized clothes is not to accentuate your female curves, I would say, just the opposite, male cut triumphs in the great majority of oversized coats.
Celem za dużych ubrań nie jest akcentowanie kobiecych kształtów, powiedziałabym, że dokładnie na odwrót, męski krój święci triumfy w dużej większości ciuchów oversize (w tym wypadku po starszym bracie).


This time it's more about the size of Your body than the shape of it. That's why I can recommend this trend to EVERY BODY TYPE excluding CARROTS (wide shoulders would make You look like a clothes hanger) 
BUT... only if You're wearing a size 12 or smaller.

Tym razem bardziej chodzi o rozmiar Twojego ciała niż o jego kształt. Dlatego polecam ten trend WSZYSTKIM TYPOM SYLWETKI wyłączając MARCHEWKI (szerokie ramiona spowoduą, że będziesz wyglądała jak wieszak na ubrania)
ALE...tylko jeśli nosisz rozmiar 40 lub mniejszy.


Tomorrow: DOWN COATS Stay Tuned:)
Jutro : PŁASZCZE PUCHOWE Nie regulujcie odbiorników:)

6 komentarzy:

 1. Choć sam styl oversized niezbyt mi się podoba, to muszę przyznać, że ten płaszcz z H&M jest nawet ładny. Może to jednak bardziej kwestia zaprojektowania celowo oversized, niż rzeczywiście zabrania bratu, czy też ojcu marynary:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. byleby tylko nie była to stara sztruksowa marynara w złotym odcieniu z lat 80-tych...

   Usuń
 2. Druga propozycja bardzo fajna :)
  Pozdrawiam
  DaisyLine

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy wszystkie typy sylwetek mogą nosić oversize? Z moich obserwacji pasują tylko wysokim dziewczynom, ale może się mylę. Czegokolwiek nie przymierzałabym oversize, czuję się jak w worku na ziemniaki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja uważam, że nie, np JABŁKA powinny zapomnieć o oversize. Ja mam podobne obserwacje. Wysokie i szczupłe dziewczyny, np. takie, które noszą rozmiar 38 przy 177cm wzrostu. Ja mam 170cm i nie wyglądam dobrze w oversize. Pozdrawiam

   Usuń